W żadnym wypadku nie idźmy do hipermarketu głodni, bowiem wtedy nabywamy wiekszą ilość niż tak naprawdę wymagamy, przedtem pójdźmy na pizzę

Date:12:30 pm Ages: Price: Type: Location:

Kiedy burczy nam brzuchu, a do domu daleko, doskonałym wyborem jest pizzeria sosnowiec. Miejsce to otrzymuje same dobre oceny. Dlaczego? Z pewnością głównym powodem jest doskonały smak podawanych tam potraw. W połączeniu z przyciągającym klimatem, zyskuje tytuł miejsca niemal kultowego. Sporym atutem, są także niskie ceny i wysoka jakość potraw. Które danie jest zamawiane najczęściej? Jest to rzecz jasna pizza. Od dłuższego czasu gości w polskich żołądkach, zapewniając nam szczyptę egzotyki znad Morza Śródziemnego.
Jaka jest geneza tego kulinarnego fenomenu? Otóż, zacznijmy od nazwy – słowo pizza pochodzi od łacińskiego picea. Oznacza to „wypiekany w piecu bochenek chleba”. Najpopularniejszą wersją tego dania, jest rzecz jasna „Margherita”. Jej nazwa wywodzi się Małgorzaty Sabaudzkiej, legendarnej królowej Włoch.

pomidorki pieczarki
Legenda głosi, że na jej cześć stworzona została pierwsza współczesna pizza. Podstawowymi składnikami, była zielona bazylia, czerwone pomidory i biały ser mozarella. Patriotyczna kolorystyka porwała Włochów. Ale zapewne każdy z miłośników pichcenia wie, że termin „pizza” używane było już w XIX wieku. Jednak wtedy oznaczało słodkie ciasto z migdałami i cukrem. A prymitywna jej wersja, czyli placek z ziołami oraz oliwą, znany był dużo wcześniej.
Współcześnie pieczonych jest o wiele więcej rodzajów. Na przykład pizza biała czy Calzone. Ludzie z całego świata kochają to danie tak bardzo, że 9 lutego obchodzą Dzień Pizzy. I mimo faktu, że nie jest ona trudna w przygotowaniu, większość koneserów rozkoszuje się nią w różnej maści lokalach. Statystyki pokazują, że typowy mieszkaniec USA wybiera to włoskie danie aż 30 razy w roku! By poczuć się jak w neapolitańskiej pizzerii wybór jest prosty. Jest to pizzeria sosnowiec. Spróbujemy tam nie tylko pizzy, lecz również innych, wspaniałych dań.
uboga pizza
Po lekturze tego artykułu polecamy stronę internetową lokalu gastronomicznego pizzerie Szczecin. Będziemy mogli wypróbować w tamtym miejscu smaczne porcje, jakie zdołacie uzyskać na dowóz.