Korek jako doskonała izolacja dachu

Date:1:54 pm Ages: Price: Type: Location:

Budownictwo stanowi gałąź gospodarki, która nieustannie się rozwija. Stosowanie coraz to nowszych technologii sprawia, że wykorzystywane materiały są bezpieczniejsze dla zdrowia. Wszystko to za sprawą zwiększającej się świadomości ekologicznej. Dlatego najcenniejsze są w dzisiejszych czasach rozwiązania o charakterze naturalnym, wśród których niekwestionowanym liderem jest korek.

Surowiec ceniony jest na całym świecie. Pozyskuje się go z masywnej kory wiecznie zielonego drzewa dębu korkowego. Korę zrywa się ręcznie w danej porze roku co 9 lat. Czynność nie jest w żaden sposób szkodliwa dla drzewa. Tak pozyskany surowiec trafia następnie do dalszej obróbki, w wyniku której produkowane są płyty, arkusze korkowe, rolki korkowe, korek samoprzylepny, korek gumowy, korek ścienny, tablice korkowe oraz różne akcesoria dekoracyjne i galanteryjne.

Cechy wyróżniające korek

Korek to przede wszystkim 100% naturalny materiał. Jest w pełni bezpieczny dla zdrowia. Jedną z ważniejszych zalet surowca jest wodoodporność oraz doskonałe właściwości izolacyjne. Korek „trzyma” ciepło, a także skutecznie wycisza dźwięki dochodzące z zewnątrz. Jest także niezwykle lekki, trudnopalny i odporny na wilgoć.

Płyty korkowe – izolacja dachu

Dach jest miejscem, gdzie może pojawiać się wilgoć. Wszystko to z powodu niedostatecznie dobrej izolacji. W związku z tym zaleca się wykorzystanie w tym celu płyt korkowych. Nie dość, że są to materiały bardzo proste w montażu, to w dodatku zapewniają wysoki poziom izolacyjności. Dzięki naturalnemu rozwiązaniu, jakim jest korek, nasz dom będzie ciepły i przytulny. Jednym słowem – będziemy spać spokojnie. Płyty korkowe w różnych wymiarach można znaleźć na stronie: https://korkrollen.de/korkplatten/26-korkplatten-1mm.html.
czarny kork
Korek zapewnia skuteczną ochronę nie tylko dachu, lecz każdej powierzchni. Niezwykła lekkość, wysoka higroskopijność i przede wszystkim 100% naturalność sprawiają, że korek zyskuje coraz to nowe zastosowania. Płyty z korka wykorzystywane są w wielu branżach, podobnie jak rolki korkowe, arkusze korkowe czy korek samoprzylepny. Liczy się przecież jakość.